Popraw swoją atrakcyjność w 5 krokach

Wbrew pozorom nasza atrakcyjność nie łączy się z tym, jak bardzo męscy albo kobiecy jesteśmy. Każdy ma inny gust i oczekuje czego innego od swojej drugiej połówki, ale kilka uniwersalnych zasad pomoże Ci zwiększyć swoją obiektywną atrakcyjność w oczach potencjalnych partnerów. Są to rady dla osób każdej płci i pomogą Ci zwrócić na siebie uwagę oraz dadzą jasny przekaz: jesteś odpowiedzialną i świadomą swojej wartości osobą, gotową na zaangażowanie się w poważny związek!


1. Ćwicz pewność siebie
Pewność siebie przyciąga, nie tylko podczas budowania relacji romantycznych. Pewność siebie mówi o nas bardzo dużo, również to, że jesteśmy odważni i gotowi na wyzwania, a związek na pewno jest jednym z nich. Pewność siebie jest kluczowym elementem budowania nowych relacji i może okazać się pomocna, gdy zapadnie niezręczna cisza albo coś pójdzie nie po twojej myśli. To również umiejętność podejmowania trudnych decyzji i reagowania w ciężkich sytuacjach. Osoby pewne siebie przyciągają i przewodzą, również w życiu zawodowym.


2. Pilnuj postury ciała
Wyprostowana sylwetka, klatka piersiowa wypięta do przodu, głowa trzymana prosto, aby nie patrzeć za bardzo z góry. To nie tylko postawa najzdrowsza dla naszego organizmu, ale także dodająca nam atrakcyjności. W świecie wpatrzonych w smartfony i zgarbionych ludzkich istot każda osoba pilnująca właściwej postury ciała będzie się wyróżniać i przyciągać uwagę. Dodatkowo taka postawa dodatkowo dodaje nam pewności siebie i pomaga nam zrobić lepsze pierwsze wrażenie. Jeśli będziesz pilnować tych kilku istotnych elementów, podniesiesz znacznie swoją atrakcyjność.


3. Zadbaj o włosy i buty
Choć ciężko w to uwierzyć, większość ludzi ocenia Cię na podstawie wyglądu twoich włosów i butów. Jeśli chcesz zrobić piorunujące pierwsze wrażenie, zadbaj o lśniące, mocne włosy i idealnie wyczyszczone buty. W ten sposób nie tylko będziesz dobrze wyglądać, ale dasz wyraźnie do zrozumienia wszystkim wokół, że przykładasz się do tego, aby dobrze wyglądać i dbasz o siebie. Nikt nie chce spotykać się z osobą, która jest zapuszczona, nie dba o czystość ubrań i nie stosuje dezodorantu. Najczęściej zaniedbujemy właśnie włosy i buty, dlatego warto skupić się na nich.


4. Nie ulegaj presji otoczenia
Nic nie niszczy twojej atrakcyjności tak jak bezgraniczna uległość. Jeśli podążasz ślepo za trendami albo szybko zmieniasz zdanie pod wpływem namów swoich znajomych, może to oznaczać, że za bardzo ulegasz presji otoczenia. Uległość i bierność mogą skutecznie zniszczyć pierwsze wrażenie, o które się starasz. Ćwiczenie silnej woli i wyrabianie w sobie asertywności nie tylko doda Ci atrakcyjności, ale dodatkowo pomoże Ci w życiu zawodowym i prywatnym. Presja otoczenia potrafi być silna, dlatego umiejętność przeciwstawienia się jej jest nam w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebna.


5. Ucz się słuchać
Czy nie wspaniale byłoby stworzyć związek z osobą, która potrafi słuchać? Nie tylko Ty pragniesz takiej relacji, każdy tworzący poważny związek chce być wysłuchany. Umiejętność słuchania jest jednak dzisiaj rzadko spotykana i przez to niezwykle pożądana. Jeśli umiesz słuchać, jesteś bardziej atrakcyjny od większości społeczeństwa. Jeśli nie jesteś najlepszym słuchaczem, nic straconego. Tak jak każdą umiejętność, to też możesz wyćwiczyć. Dobry słuchacz nie tylko słucha, ale również zapamiętuje i umie poratować poradą, gdy jest to konieczne. Dlatego umiejętność słuchania skutecznie zwiększy twoją atrakcyjność w każdych oczach.